Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Monitory LCD

Panasonic chce wprowadzićna rynek telewizory wyposażone w wyświetlacze OLED. W pierwszej kolejności zamierza produkować modele 37-calowe.
Monitor LCD Acer G24 zwraca na siebie uwagę innowacyjnym wzornictwem z miedziano/czarną kolorystką. Dzięki temu idealnie pasuje do nowego komputera stacjonarnego dla graczy Aspire Predator. Śmiałe wzornictwo z pochyłymi powierzchniami i ostrymi narożnikami nadaje monitorowi G24 wojowniczy wygląd. Dzięki doskonałym parametrom technicznym monitor G24 dostarczy niezapomnianych wrażeń podczas gier z szybką akcją.
Tagi: Acer, Monitor LCD
24 cale od Acera z matrycą 1920 x 1080 pikseli
W ofercie firmy Acer pojawił się nowy monitor LCD o oznaczeniu P244W. Urządzenie to - jak twierdzi producent - pierwszy na świecie 24-calowy LCD Full HD o proporcjach ekranu 16:9.
Tagi: Acer, Full HD
26-calowa nowość LCD od BenQ
Najnowszy monitor panoramiczny BenQ nosi oznaczenie T261W i charakteryzuje się matrycą o przekątnej 26 cali, która może wyświetlić obraz w rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli (rozmiar plamki: 0,28 mm).
Tagi: BenQ, LCD
Trójwymiar na 52 calach od Philipsa !
Firma Philips zaprezentowała nowy 52-calowy monitor LCD przeznaczony do profesjonalnych zastosowań. Co ważne, urządzenie pozwala na wyświetlanie trójwymiarowego obrazu. Model korzysta z technologii o nazwie WOWvx, która - jak czytamy na stronie producenta - "daje wrażenie trójwymiarowego obrazu bez potrzeby nakładania specjalnych okularów".
Telewizyjne nowości Sony
Firma Sony wprowadziła do swojej oferty nowe telewizory LCD z serii XBR8 - modele o oznaczeniach KDL-55XBR8 (55 cali) i KDL-46XBR8 (46 cali). Co ważne, urządzenia wyposażono w system podświetlenia diodami LED. Nowe telewizory z logo Sony - modele o oznaczeniach KDL-55XBR8 i KDL-46XBR8 - wyposażone zostały w 10-bitowe ekrany o przekątnej wynoszącej odpowiednio, 55 i 46 cali i pracują w standardzie HDTV.
Tagi: Sony, LCD, HDTV
Firma AU Optronics (AUO) zaprezentowała nową rodzinę paneli LCD o proporcjach 16:9.
Firma Aoc ma zamiar wprowadzić na rynek 22 calowy monitor LCD o rozdzielczości 1680 x 1050, który ma posiadać krótki czas reakcji 2 ms a także funkcję dynamicznego kontrastu 1000:1. Oprócz tego monitor ma zostać wyposażony w złącza VGA oraz DVI. Model ten posiada certyfikat Vista Premium a także technologię Dynamic Color Boost. Cena jego szacuje się na około 915 zł.
Tagi: AOC, Monitor LCD
Samsung na dniach ma zaprezentować prototypowy model wyświetlacza LCD charakteryzujący się odświeżaniem obrazu z częstotliwością 240 razy na sekundę.
Tagi: Samsung, LCD
Nowy 42-calowy telewizor LCD został zaprezentowany przez firmę AU Optronics Corp. Urządzenie posiada podświetlenie LED, charakteryzując si1) 10 milimetrową grubością !!! Jego przekatna wynosi 42 cale.
Zobacz następne strony:


Polecamy strony: