Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Lexus GS 350

Na odbywającym się w Kalifornii Pebble Beach Concours d'Elegance Lexus zaprezentował oficjalnie nową generację modelu GS.

Samochód zbudowano na nowej płycie podłogowej. Nadwozie nawiązuje liniami do poprzedniego modelu - auto ma 4,85 m długości, 1,84 m szerokości i 1,45 m wysokości przy rozstawie osi 2,85 m. Masa pojazdu wynosi 1685 kg .

W Pebble Beach pokazano auto w wersji GS 350, które napędzane jest 3,5-litrowym silnikiem V6 o mocy 306 KM i momencie 375 Nm. Napęd przekazywany jest za pośrednictwem sześciostopniowej sekwencyjnej skrzyni biegów na koła tylne. Auto rozpędza się do 100 km/h w 5,8 s, prędkość została ograniczona do 250 km/h.

Kierowca nowego GS-a ma do dyspozycji cztery tryby pracy jednostki napędowej - Eco, Normal, Sport i Sport+. Wyboru dokonuje się za pomocą pokrętła umieszczonego na panelu środkowym.

W trybie Eco komputer sterujący silnikiem pracuje tak, by optymalizować zużycie paliwa. Co ciekawe jednak, włączenie tego trybu nie tylko zmienia mapę komputera, ale obejmuje również automatyczne sterowanie podgrzewaniem foteli i klimatyzacją (np. sprężarka jest wyłączona jeśli ustawiona temperatura jest wyższa niż na zewnątrz). W trybie Sport zmienia się podświetlenie zegarów z niebieskiego na czerwony, silnik zaczyna szybciej reagować na ruchy pedału gazu, a skrzynia szybciej i przy wyższych obrotach zmienia biegi. Natomiast w trybie Sport+ dodatkowo zmniejsza się wspomaganie kierownicy, ESP włącza się później, a adaptacyjne zawieszenie staje się bardziej sztywne.

Nowy model otrzymał również większe tarcze hamulcowe wraz z czterotłoczkowymi zaciskami.

Standardowo samochód porusza się na 17-calowych kołach, a w opcji dostępne są felgi 18 i 19-calowe, na które montuje się opony odpowiednio 235/45 i 235/40.

Opcjonalnie samochód może być wyposażony w napęd wszystkich kół.

Wyposażenie jest bardzo bogate i obejmuje m.in. adaptacyjny tempomat, klimatyzację, która dostosowuje swoją pracę do liczby pasażerów, system dźwięku surround 5.1 z ośmiocalowym ekranem sterującym (w opcji - 12,3-calowy!), dostęp do internetu, system głosowego dyktowania smsów czy adaptacyjne reflektory.

Lexus GS 350 to pierwszy model nowej generacji. Na początku przyszłego roku pojawi się wersja hybrydowa (oznaczona zapewne GS 450h) i sportowa F.


Tagi: Auto, Lexus
Komentarze użytkowników:
Poleć nas znajomym!
Wstaw poniższy kod z linkiem na swoją stronę lub bloga
(po kliknięciu cała zawartość zostanie skopiowana do Twojego schowka):

Polecamy strony: