Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Mercedes-Benz C 63 AMG Coupé Black Series

Rasowy kombinezon skrywa technologię przeniesioną wprost ze świata motorsportu, z mocarnym silnikiem V8 o mocy 517 KM na czele. Najpotężniejsza Klasa C w historii przyspiesza od 0 do 100 km/h w ciągu 4,2 s .

Wyborną zabawę za kierownicą gwarantuje regulowane zawieszenie AMG i wysokowydajny układ hamulcowy, a także dostępne na życzenie zestawy - AMG Track Package ze sportowym ogumieniem i aktywnym chłodzeniem mechanizmu różnicowego tylnej osi oraz AMG Aerodynamics z prowadnicami powietrza i tylnym skrzydłem z włókna węglowego.

Klasa C 63 AMG Coupé Black Series została zaprogramowana do jazdy na krawędzi i bicia rekordów na zamkniętym torze. Stworzona w duchu SLS AMG GT3, kontynuuje tradycję modeli Black Series, zapoczątkowaną w 2006 roku. AMG - wyczynowy oddział Mercedes-Benz - po raz kolejny udowadnia swoje doświadczenie w projektowaniu ekscytujących maszyn.

  • AMG ma swoje korzenie w międzynarodowym motorsporcie. Nowa Klasa C 63 AMG Coupé Black Series to najlepszy przykład transferu wyścigowej technologii na cywilne drogi. Liczne sukcesy w DTM, auta takie jak SLS AMG GT3 oraz udział w wyścigach Formuły 1, które od 15 lat obsługują nasze samochody medyczne i bezpieczeństwa, wciąż dopingują inżynierów AMG - mówi Ola Källenius, szef Mercedes-AMG GmbH.

Komentarze użytkowników:
Poleć nas znajomym!
Wstaw poniższy kod z linkiem na swoją stronę lub bloga
(po kliknięciu cała zawartość zostanie skopiowana do Twojego schowka):

Polecamy strony: