Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Motoryzacja

Lista podkategorii:
Mini Beachcomber Concept
Podczas salonu samochodowego NAIAS (16–24.01.2010) w Detroit marka Mini zaprezentuje Beachcomber Concept.
Aston Martin w Polsce
Otwarto pierwszy w Polsce salon sprzedający samochody marki Aston Martin.
Renault w 2010 roku
Renault Group w 2010 roku szykuje kilka ciekawych nowości. Będą zupełnie nowe modele oraz odświeżone wersje już istniejących.
Tagi: Renault, Auto
Audi R8 V10
Audi R8 - sportowy samochód z najwyższej półki, zadebiutował w 2006 roku na paryskim salonie motoryzacyjnym. Wiosną tego roku wprowadzono na rynek Audi R8 V10 z dziesięciocylindrowym silnikiem o pojemności 5,2 litra o mocy 386 kW (525 KM) i momencie obrotowym 530 Nm. W plebiscycie Męska Rzecz, organizowanym przez TVN Turbo, model ten zyskał największą liczbę głosów osób biorących udział w głosowaniu.
Tagi: Audi, Auto
Chevrolet Camaro SS
Chevrolet Camaro SS to najmocniejsza wersja tego legendarnego amerykańskiego muscle cara. Obecna generacja jest już piątą z kolei. Prowadzi się zdecydowanie najlepiej niż poprzednicy, dysponuje mocnym silnikiem.
Tagi: Chevrolet, Auto
3 statuetki Auto Trophy dla Audi
Już po raz 22. czytelnicy popularnego pisma motoryzacyjnego "Auto Zeitung" głosowali w plebiscycie na najlepsze samochody. Aż trzy samochody marki Audi: A5 Sportback, Audi R8 Spyder i Audi Q5 zdobyły statuetkę "Auto Trophy". Co więcej, marka Audi po raz szósty z rzędu zajęła pierwsze miejsce w raporcie wizerunku marek motoryzacyjnych. W całej historii plebiscytu "Auto Trophy" trafiało do marki Audi aż 43 razy.
Tagi: Audi, Auto
Sportowe Samochody Roku: Audi TT RS i R8 5.2 FSI
Tytuł Sportowy Samochód Roku ("Sports Car of the Year") to jedno z najbardziej pożądanych wyróżnień w niemieckiej branży motoryzacyjnej. W tegorocznej edycji konkursu, organizowanej przez magazyn Auto Bild SportsCars, swoje głosy oddało aż 51 637 czytelników.
Tagi: Audi, Auto
20 lat silników TDI Audi - przełomowa technologia z przyszłością
Technologia TDI świętuje swoje dwudziestolecie. Silniki TDI oferują dużą moc, sportową przyjemność jazdy oraz imponującą wydajność.
Tagi: Audi, Auto
Audi A1
Wprowadzając na rynek nowe Audi A1, marka Audi stanie się pierwszym producentem oferującym samochody klasy premium w segmencie aut sub-kompaktowych. Grupę docelową stanowią młodzi ludzie, którzy będą mogli cieszyć się nowymi standardami jakości, najnowszą technologią i niepowtarzalną stylistyką.
Tagi: Auto, Audi
Audi zwiększa plan sprzedaży na rok 2009 do 925 000 samochodów
Sprzedaż samochodów marki Audi w październiku br. wyniosła 82 750 egzemplarzy, co oznacza 0,4-procentowy wzrost w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku (2008: 82 436). Od stycznia do października 2009 Audi AG sprzedało łącznie 787 900 pojazdów. Do tak pozytywnych wyników przyczyniła się niewątpliwie dobra sprzedaż modelu Q5 oraz doskonałe wyniki sprzedaży w Chinach. Pozwoliło to na zwiększenie planu sprzedaży do końca 2009 roku do poziomu 925 000 samochodów, przy pierwotnych planach 900 000 sztuk, ogłoszonych w styczniu tego roku.
Tagi: Audi, Auto


Polecamy strony: