Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Motoryzacja

Lista podkategorii:
Nowy Mercedes-Benz Klasy E kombi dostępny już w ofercie w Polsce
Inteligentne kombi • Funkcjonalne: optymalna ładowność i ergonomia • Bezpieczne: seryjnie dziewięć poduszek powietrznych i innowacyjne systemy asystujące kierowcy • Komfortowe: adaptacyjna amortyzacja i regulacja poziomu tyłu pojazdu • Mocne: dziesięć silników o większej mocy i mniejszym zużyciu paliwa • Model E 200 CGI BlueEFFICIENCY Kombi od 172.500 PLN
Tagi: Mercedes, Auto
Smart fortwo cdi: 21 procent więcej mocy
Stuttgart – smart fortwo cdi wchodzi w rok modelowy 2010 ze znacznie większą mocą. Jest przy tym jednak tak samo oszczędny i ekologiczny, jak do tej pory.
Tagi: Smart, Auto
Daimler AG oficjalnym partnerem COP15
43 ekologiczne Mercedesy na światowej konferencji klimatycznej w Kopenhadze
Mercedes-Benz GLK i ML trafiają do puli samochodów umożliwiających pełne odliczenie VAT
Mercedes-Benz posiada największą ofertę samochodów z kratką w segmencie premium. Udział sprzedaży modeli z homologacją ciężarową wynosi w przypadku niektórych modeli do 80\%.
Tagi: Mercedes
Smart z napędem elektrycznym drugiej generacji wchodzi do produkcji seryjnej
Stuttgart – Od połowy listopada 2009 we francuskim Hambach nowe smarty fortwo electric drive zaczną zjeżdżać z taśmy produkcyjnej. W przeciwieństwie do poprzednika elektrycznie napędzany smart fortwo drugiej generacji jest wyposażony w innowacyjny akumulator litowo-jonowy o wysokiej sprawności.
Tagi: Smart, Auto
Audi wyraźnym liderem rynku Premium w Europie
Wyniki podsumowujące sprzedaż samochodów na świecie odzwierciedlają sytuację na rynku, jednak pozwalają spojrzeć z optymizmem na przyszłość. Od stycznia do września br. AUDI AG sprzedało na całym świecie 705 300 samochodów. Dane sprzedaży koncernu w pierwszych trzech kwartałach są lepsze niż prognozowano: w 2009 roku Audi chce przekazać klientom 900 000 samochodów. Wysoki wzrost sprzedaży marka Audi odnotowała w państwach rozwijających się (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny). Również na innych młodych rynkach w regionie Azji i Pacyfiku wyniki są dużo lepsze niż w ubiegłym roku.
Tagi: Audi, Auto
Mercedes Klasy E: jakość opłaca się
Stuttgart – Niezależnie od tego, czy to Limuzyna, Kombi, czy Coupé - każdy z Mercedesów Klasy E ma najwyższą wartość rezydualną spośród porównywalnych samochodów luksusowych w Niemczech. Jak podaje instytut badań rynku Bähr & Fess Forecast, po trzech latach to własnie Mercedesy uzyskują najwyższe wartości przy odsprzedaży.
Tagi: Mercedes, Auto
Audi łączy funkcję Start - Stop z automatyczną przekładnią
System Start - Stop po raz pierwszy będzie połączony z innowacyjną dwusprzęgłową przekładnią S tronic. Audi A3 z silnikiem 1.6 TDI o mocy 77 kW (105 KM) oraz jednostką 1.4 TFSI o mocy 92 kW (125 KM) będzie dysponować jeszcze lepszymi osiągami i jeszcze niższym zużyciem paliwa.
Tagi: Auto, Audi
Audi światowym liderem napędu na cztery koła w segmencie Premium
Według statystyk opracowanych przez Niemiecki Związek Przemysłu Motoryzacyjnego VDA dotyczących sprzedaży samochodów z napędem na cztery koła, marka Audi zajmuje w Niemczech pierwsze miejsce. Również żaden producent marki Premium nie wytwarza i nie sprzedaje tylu samochodów z napędem na cztery koła na świecie, co właśnie Audi. Głównym modelem, który zapewnia marce takie wyniki, jest Audi Q5 z napędem quattro - przez osiem miesięcy 2009 roku na całym świecie sprzedano aż 63 100 egzemplarzy tego popularnego SUV-a, z czego 47 930 sztuk w Europie.
Tagi: Audi, Auto
Cała prawda o Hondzie VTX
Honda od ładnych paru lat cieszy się uznaniem wśród fanów klasycznych motocykli typu cruiser. VTX 1300 i VTX 1800 stanowią jedne z popularniejszych modeli, a amerykański styl, dynamiczna sylwetka i charakterystyczny gang silnika, to cechy które je łączą. Mało osób jednak wie, że w ramach serii VTX występuje aż 21 różniących się od siebie wersji motocykla.
Tagi: Honda, Motor


Polecamy strony: