Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Motoryzacja

Lista podkategorii:
Audi TT RS - dynamika zdefiniowana na nowo
Z nowym Audi TT RS pojęcie "dynamika" zyskuje zupełnie nowe znaczenie. Wyposażony w 2,5-litrowy, pięciocylindrowy silnik z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem benzyny FSI, samochód ten oferuje moc 250 kW (340 KM) i moment obrotowy 450 Nm. Aby od zera rozpędzić się do 100 km/h, potrzebuje zaledwie 4,6 sekundy. Tym samym modele TT RS to najszybsze seryjnie produkowane samochody sportowe w klasie kompaktowej.
Tagi: Audi, Samochody
Obraz z kamery w Twojej komórce
Axis Communications, globalny lider rynku sieciowych rozwiązań wideo1, stworzył oprogramowanie, dzięki któremu użytkownicy kamer Axis mogą na ekranach swoich telefonów oglądać na żywo obraz rejestrowany przez kamery sieciowe. Bezpieczeństwo na odległość? Dziś to możliwe dzięki AXIS Mobile Monitor.
Mercedes-Benz i AMG uhonorowane za najlepsze silniki roku
Stuttgart/Affalterbach – Tegoroczna edycja prestiżowego konkursu na międzynarodowy silnik roku („International Engine of the Year Awards 2009”) przyniosła zwycięstwo inżynierom Mercedes-Benz i AMG w trzech kategoriach. 6,3-litrowa, ośmiocylindrowa jednostka napędowa AMG zdobyła dwie nagrody: jedną za silnik o najlepszych osiągach („Best Performance Engine”), drugą zaś w kategorii powyżej czterech litrów pojemności („Above 4 litres”). Ten wysokoobrotowy silnik o zapłonie iskrowym, rozwijający moc maksymalną do 386 kW/525 KM w obu przypadkach zdystansował rywali. Wśród jednostek o pojemności między 2 a 2,5 litra („2 to 2.5 litres”) triumfował, także z bezpieczną przewagą nad resztą stawki, czterocylindrowy diesel Mercedes-Benz.
Audi A5 Sportback
Marka Audi, wprowadzając na rynek Audi A5 Sportback, otwiera nowy segment i udowadnia, że funkcjonalność i wygoda nie muszą się wykluczać. Samochód jest połączeniem najlepszych cech, charakterystycznych dla różnych typów samochodów. Elegancja coupe, luksus limuzyny czy funkcjonalność Avanta – ten emocjonujący pod względem stylistyki i mocy samochód zachwyca również swą przydatnością w codziennym życiu. Na polskim rynku model A5 Sportback pojawi się na przełomie września i października tego roku.
Tagi: Audi, Sportback
Audi 2.0 l TFSI zwycięzcą International Engine of the Year Award 2009
Po raz piąty z rzędu, tytuł "International Engine of the Year Award 2009". Jury składające się z 65 dziennikarzy motoryzacyjnych z ponad 30 krajów, przyznało nagrodę Międzynarodowego Silnika Roku 2009 jednostce napędowej 2.0 TFSI. "Mieszanka osiągów i wydajności. Wzór dla wszystkich producentów silników" – tak jury uzasadniało swój wybór. Szczególne wrażenie na członkach jury zrobił sposób, w jaki silnik stworzony przez markę Audi łączy siłę ciągu, oszczędność i zmianę przełożeń.
Tagi: Audi, Auto
Superior 54 Sport Wagon: Corvette z nadwoziem kombi
Dla większości fanów sportowych aut Chevrolet Corvette w wersji kombi jest czymś niewyobrażalnym. Jednak znawcy tej marki wiedzą, że jest to jeden z trzech konceptów zaprezentowanych w 1953 roku.
Tagi: Auto, Corvette
Citroën C3
Współczesna "kaczka" doczekała się następcy. Będzie ładniejsza, z większą szybą czołową i najmniejszym dachem w klasie. We wnętrzu będzie więcej miejsca i 300 l bagażnik.
Tagi: Citroen, Auto
Volkswagen Golf GTD  w Polsce
Ceny sportowego kompaktu z dieslem zaczynają się od 106 tys. zł. Auto ma mocny i oszczędny silnik, obniżone zawieszenie i atrakcyjny wygląd.
Tagi: Volkswagen, Golf, Auto
Nowe silniki Mercedesa i BMW
Nowe jednostki napędowe mają trafić pod maski małych modeli, ale także takich aut jak BMW Serii 3 i Mercedes Klasy C.
Tagi: Mercedes, BMW
Ford Focus na prąd  w 2010 r.
Testy elektrycznego Focusa przeprowadzą Brytyjczycy. Auto ma mieć zasięg 160 km na jednym ładowaniu i maksymalną prędkość ok. 130 km/h.
Tagi: Ford, Auto


Polecamy strony: