Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Motoryzacja

Lista podkategorii:
VIII Ogólnopolski Zlot Zabytkowych Mercedesów – Kraków 2009
W dniach 11-14 czerwca w Krakowie odbędzie się Mercedes-Benz StarDrive Poland 2009, czyli VIII Ogólnopolski Zlot Zabytkowych Mercedesów.
Tagi: Mercedes, Auto
Autosalon Brno 2009: premiery światowe
Od soboty 6. czerwca do czwartku 11. czerwca będzie można zwiedzać Autosalon 2009 w Brnie.
Tagi: Auto, Wystawa
Nowy Nissan  w Polsce
Nissan 370Z to następca kultowego modelu 350Z. Samochód wykonano z większą precyzją i poprawiono jego zwrotność. Dzięki silnikowi V6 o pojemności 3,7 litra i mocy 331 KM japońskie coupe jest też szybsze od poprzednika.
Tagi: Nissan, Auto
METROBuddy - elektroauto
METROBuddy to autko miejskie, które już wkrótce powinno trafić do sprzedaży nie tylko w Norwegii, ale także w innych częściach świata.
Tagi: METROBuddy
Mercedes-Benz 300 SL –  replika od Gullwing AG
Niemiecka spółka Gullwing AG miłośnikom klasycznych linii tego fascynującego samochodu oferuje jego replikę. Podobnie jak oryginalny samochód również jego replika wykorzystuje rurową ramę przestrzenną. Karoserię wykonano z aluminium.
Renault: nowe Clio
Renault prezentuje najnowszą generację swojego bestsellera − nowe Renault Clio w wersji hatchback i kombi.
Tagi: Renault, Clio
Nowy Opel Astra w 2010 r.
Nieoficjalne zdjęcia pojawiły się w niemieckim magazynie "AutoBild". Stylistyka nowej Astry nawiązuje do tej znanej z Opla Insigni. Samochód zbudowano na płycie podłogowej stosowanej również w Chevrolecie Cruze i Volt.
Tagi: Opel, Astra
F-CELL Roadster na historycznej trasie
Mannheim/Wiesloch – Samochód F-CELL Roadster (na ogniwa paliwowe), zbudowany przez praktykantów w zakładach Mercedes-Benz w Sindelfingen, pokonał jeden z odcinków historycznej trasy przejechanej przez Berthę Benz. Startując w Mannheim, ten napędzany ogniwem paliwowym samochód minął miasta Ladenburg i Heidelberg. Symboliczną metę eskapady wyznaczała apteka w Wiesloch, gdzie Bertha Benz zatrzymała się, aby uzupełnić zapas paliwa podczas pierwszej długodystansowej podróży w historii automobilizmu w roku 1888.
BMW Z4
Pokaz najnowszego modelu marki BMW - Z4, połączony z popisami kaskaderskimi Chrisa Pfeiffera odbył się w Warszawie.
Tagi: Bmw, Auto
Vehicle-to-Vehicle Communication - Sztuka przetrwania
Statystyki pokazują, że wiele wypadków najechania samochodu na motocykl zdarza się wskutek błędów kierowców aut, którzy zbyt rzadko patrzą w lusterka.


Polecamy strony: