Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Motoryzacja

Lista podkategorii:
Mercedes - Elitarne modele Klasy S w wersji AMG
Mercedesy S 63 AMG i S 65 AMG, dysponujące największą mocą modele Klasy S w wersjach na rok 2010, urzekają teraz jeszcze bardziej. Dzięki subtelnym acz niezwykle efektywnym zmianom, te sportowe limuzyny zapewniają większą dynamikę jazdy oraz optymalny poziom bezpieczeństwa czynnego i biernego.
Tagi: Mercedes, Auto
Najoszczędniejsza benzynowa limuzyna świata już w ofercie w Polsce -Mercedes-Benz Klasy S 2010
Cztery lata po rynkowym debiucie serii modelowej oznaczonej symbolem W 221, Mercedes-Benz prezentuje Klasę S, rocznik 2010. Niespotykane rozwiązania w dziedzinie komfortu i technologii napędu, a także najnowocześniejsza technika w służbie bezpieczeństwa użytkowników – oto, co umacnia pozycję flagowego modelu Mercedes-Benz, jako wizytówki innowacji w ramach marki, a także pioniera w całej branży motoryzacyjnej. Klasa S 2010 debiutuje z pierwszym na świecie seryjnie produkowanym napędem hybrydowym opartym na akumulatorze litowo-jonowym. Dzięki niemu reprezentacyjny model S 400 HYBRID jest najoszczędniejszą limuzyną o napędzie benzynowym w swojej klasie. Spalanie paliwa rzędu 7,9 litra na 100 kilometrów odpowiada emisja dwutlenku węgla na poziomie zaledwie 186 gramów na kilometr. Klasa S 2010 jest już w ofercie polskich salonów.
Citroën C4 WRC HYbrid4 testowany na odcinkach specjalnych
Po odniesieniu przez C4 WRC już czwartego w obecnym sezonie zwycięstwa, tym razem w rajdzie Portugalii, Citroën Racing przeprowadził wraz z Dani Sordo testy dynamiczne prototypu Citroën C4 WRC HYbrid4 na drodze asfaltowej w pobliżu Faro.
Chevrolet  VOLT - koncepcyjny
Dzisiejsze samochody hybrydowe to pewnego rodzaju kompromis. Gdy elektryczny silnik nie daje wystarczającej mocy, silnik benzynowy napędza koła i ładuje baterie. Nasi projektanci wymyślili coś bardziej radykalnego. Gdy drugi silnik służy jedynie do ładowania elektrycznego ogniwa paliwowego, możliwe jest zwiększenie zasięgu jazdy przy jednoczesnym obniżeniu emisji toksycznych substancji. I tak właśnie narodził się pomysł modelu Volt.
AMG po raz kolejny dostarcza oficjalny samochód bezpieczeństwa i oficjalny samochód medyczny Formuły 1
SL 63 AMG i C 63 AMG Estate kontynuują swoją misję w służbie Formuły 1 w sezonie 2009 Affalterbach – SL 63 AMG, jako oficjalny samochód bezpieczeństwa Formuły 1 (Offi-cial F1™ Safety Car), oraz C 63 T AMG, w charakterze oficjalnego samochodu me-dycznego Formuły 1 (Official F1™ Medical Car), są nadal współodpowiedzialne za zapewnienie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa na torach Formuły 1 w sezonie 2009. AMG, sportowa marka Mercedes-Benz, zapewnia dwa specjalnie przygotowane superauta, które będą pełnić swoją służbę podczas wszystkich 17 tegorocznych wyścigów Formuły 1. Specjaliści ze STUDIA INNOWACJI AMG są odpowiedzialni za opracowanie, wyprodukowanie i serwisowanie pojazdów.
BMW Z4 Roadster.
Roadster w typowym dla BMW stylu: klasyczne proporcje wydłużonej maski silnika i krótkich zwisów w połączeniu z obniżoną pozycją przesuniętych w tył foteli w celu zapewnienia doskonałego wyczucia drogi. Nowoczesny kształt oraz idealne współgranie uderzających konturów i miękkich linii odzwierciedla charakter pojazdu, począwszy od charakterystycznego grilla atrapy chłodnicy aż po masywne tylne nadkola. To, co jednak odróżnia roadstera od innych pojazdów, to sposób, w jaki pokonuje zakręty i proste.
Tagi: BMW, Z4 Roadster, Auto
Alfa Romeo na 79-tym Salonie Samochodowym w Genewie
Na Genewskim Salonie 2009 debiutował model Alfa Romeo MiTo GTA Concept, będący zwiastunem nowej generacji samochodów sportowych.
Tagi: Alfa Romeo, Auto
New Beetle .
New Beetle podbija serca. Niepowtarzalna sylwetka, wysokiej jakości materiały i perfekcyjne wykonanie. Połączenie atrakcyjnego designu z najnowszymi technologiami. Wyposażenie standardowe New Beetle to liczne rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa, funkcjonalności oraz wygody codziennego użytkowania. Okrągłe detale i wnętrze pełne odniesień do legendarnego poprzednika. Realizację indywidualnych upodobań, przecież tak często spotykanych u kierowców „garbusa”, umożliwia bogaty wybór wyposażenia dodatkowego i akcesoriów. Dzięki nim pojazd jeszcze bardziej zyskuje temperamentu.
Mercedes-Benz SLS AMG
– Po raz pierwszy w czterdziestoletniej historii, Mercedes-AMG - wyczynowa marka Mercedes-Benz - zaprezentuje pojazd opracowany od początku do końca własnymi siłami: Mercedes-Benz SLS AMG.
Tagi: Mercedes, AMG
Mercedes - Szkoła Jazdy AMG
Szkoła Jazdy AMG (AMG Driving Academy) daje zapalonym kierowcom możliwość szlifowania swoich umiejętności sportowej jazdy pod okiem profesjonalistów.


Polecamy strony: