Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Motoryzacja

Lista podkategorii:
Debiut elektrycznego auta
Podczas marcowego Salonu Motoryzacyjnego w Genewie zaprezentowany zostanie nowy model czteromiejscowego auta z elektrycznym napędem. Rewolucyjny pojazd Opla o rozszerzonym zasięgu nosić będzie nazwę Ampera. Pokona nieprzerwanie kilkaset kilometrów bazując na zasilaniu elektrycznym.
Tagi: OPEL
Volkswagen Golf VI
Volkswagen Golf VI kontynuuje tradycje swych poprzedników. Choć jego wygląd nie pozostawia złudzeń, co do sportowego zacięcia samochodu, to spektrum gwarantowanych korzyści jest o wiele szersze, niż tylko sportowe doznania. Wspaniałe osiągi idą w parze z ogromną funkcjonalnością i stuprocentową niezawodnością podczas codziennego użytkowania auta.
Tagi: Volkswagen, Auto
Citroën koncepcyjny C-AirDream
Siła, jaką emanuje ten pojazd, wynika z jego sylwetki, i proporcji, które potęgują wrażenie dynamizmu i płynności. Przód C-Airdream coupé przyciąga wzrok. Ekspresyjny charakter tego samochodu podkreśla duży znak z logo Citroëna oraz kierunkowe reflektory po bokach. Uwagę zwracają również starannie zaprojektowane elementy chociażby takie jak felgi, odpowiedające linii coupé, jego elegancji i klasie.
Tagi: Citroën, Auto
Chevrolet koncepcyjny T2X
Obecnie, gdy potrzebna nam przestrzeń, wybieramy miejski samochód terenowy, a gdy zależy nam na osiągach i wyglądzie, decydujemy się na sportowe coupé. Jednak, jeśli nasz globalny zespół projektantów zrealizuje swoje zamiary, osiągniemy kompromis. Udało im się bowiem połączyć te dwa światy w T2X, modelu w typie crossover dla młodszych kierowców, którzy wymagają elastyczności, jak również odpowiedniego stylu.
Tagi: Chevrolet, Auto
Maybach 62
Produkowany od 2002 do chwili obecnej. Montowane silniki benzynowe w tym modelu to m.in.: 6.0 V12 32V (612 KM), 5.5 i V12 bi-turbo (550 KM).
Tagi: Maybach
Alfa Romeo Spider
Alfa Spider to wolność. Alfa Spider to technologia. Alfa Spider to włoska elegancja, którą widać na światowych drogach. Alfa Spider to legenda sportowych "odkryć". Następca Giulietty Spider i niezapomnianego Duetto - prawdziwych ikon w świecie motoryzacji
Tagi: Alfa Romeo, AUTO
E 250 CDI mistrzem wartości rezydualnej .
Stuttgart – za trzy lata nowa Klasa E będzie samochodem o najwyższej wartości odsprzedaży w klasie wyższej średniej. Według obliczeń dokonanych przez instytut badań rynkowych Bähr & Fess Forecast w Saarbrücken, model E 250 CDI będzie wówczas wart nawet 62,5 procent swojej dzisiejszej wartości po opuszczeniu salonu. W efekcie ten właśnie model został wyróżniony mianem „mistrza wartości rezydualnej 2009” – nagrodą przyznawaną corocznie przez czasopismo motoryzacyjne Auto-Bild. Osobowe Mercedesy zajmują czołowe pozycje w ośmiu spośród wszystkich segmentów rynkowych będących przedmiotem analizy; stąd ogólna opinia o marce, jako najlepiej trzymającej wartość w Niemczech.
Tagi: Mercedes, Auto
Pakiet sportowy AMG dla nowej Klasy E .
Affalterbach – Nowy Mercedes-Benz Klasy E jest dostępny od samego początku w wyposażeniu obejmującym pakiet sportowy AMG. Dostępna za dopłatą opcja zawiera elementy podnoszące walory sportowe i dynamiczne auta, niektóre niedostępne osobno. Pakiet sportowy AMG można łączyć ze wszystkiimi wersjami silnikowymi, stylistycznymi i wyposażeniowymi Klasy E.
AUDI AG sprzedało ponad milion samochodów
Audi AG każdego roku, już od trzynastu lat, poprawia swoje wyniki sprzedaży. Miniony rok pod tym względem był wyjątkowy: tym razem rekord sięgnął aż miliona nowych sprzedanych samochodów.
Tagi: Audi
Audi A6 bezkonkurencyjne w raporcie DEKRA
W ubiegłorocznym raporcie awaryjności, wydanym przez światową organizację rzeczoznawców DEKRA, Audi A6 zostało uznane za "Najlepsze we wszystkich klasach przebiegu".
Tagi: Audi, DEKRA


Polecamy strony: