Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Motoryzacja

Lista podkategorii:
Mercedes-Benz zasilany ogniwami paliwowymi
Warszawa – Mercedes-Benz zasilany ogniwami paliwowymi będzie bohaterem stoiska Mercedes-Benz Polska podczas Konferencji Narodów Zjednoczonych w Sprawie Zmian Klimatu w Poznaniu (1 - 14 grudnia). Model F 600 HYGENIUS to wizytówka jednego z kierunków rozwoju technologii przyszłości Daimler AG. W szczególności jest to zapowiedź pierwszej seryjnej produkcji Klasy B F-Cell, która ruszy w 2010 r. F 600 HYGENIUS będzie wystawiony w pawilonie 5 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wstęp na hale wystawienniczą jest bezpłatny.
Mercedes S 400 BlueHYBRID
Mistrzostwo w emisji CO2 wśród samochodów luksusowych: Klasa S z wydajnym napędem hybrydowym oraz technologią litowo-jonową. Model S 400 BlueHYBRID, który wejdzie do sprzedaży w 2009 r., charkateryzuje się najbardziej ekologicznymi parametrami spośród wszystkich limuzyn w segmencie samochodów luksusowych.
Ford od 2010 roku ma plany wprowadzić w swoich hybrydowych modelach, nowe rozwiązanie dotyczące deski rozdzielczej. Wskaźniki zostaną zastąpione ekranem LCD.
Tagi: Ford
Car Power Socket Dual
Car Power Socket Dual jest przetwornicą prądową, która przeznaczona została do użytku samochodowego. Adapter ma możliwość zasilać urządzenie o mocy 150 W, co ma pozwolić na naładowanie baterii do aparatu czy akumulatora do kamery. Poza tym urządzenie ma złącze USB, co pozwala ładować odtwarzacze mp3, czy też telefony komórkowe. Model został zabezpieczony przed przepięciami, skokami napięcia oraz przegrzaniem. Jego cena to 140 zł.
BMW MINI ekologiczne autko na prąd
BMW zaprojektowało i wykonało samochód MINI o napędzie elektrycznym. Silnik o mocy aż 204 KM rozpędza autko do 100 k/h w 8,5 sekundy.
Tagi: BMW
Super motor Ferrari
Amir Glinik uważa, że poprzednie projekty Ferrari stanowiły główne źródło jego inspiracji. Mówi, iż duże znaczenie odgrywał myśliwiec F16 z powietrznych sił zbrojnych USA.
Tagi: Ferrari
Wkrótce testy elektrycznych Priusów
Nie od dzisiaj nam wiadomo, iż Toyota prowadzi pracę nad elektryczną wersją Priusa. Testy prawdopodbnie mają się rozpocząć na początku 2009 roku. W tym momencie nie podano informacji, kiedy będzie miała początek sprzedaż detaliczna. Wicedyrektor firmy Irv Miller powiedział, że nastąpi to, gdy firma będzie miała pewność iż baterie litowo-jonowe są bezpieczne oraz niezawodne.
Najwyższą ogólną ocenę za 2007 rok wśród 28 dealerów Mercedes-Benz w Polsce, a tym samym tytuł Dealera Roku 2007, uzyskał Mirosław Wróbel i jego stacja dealerska Mirosław Wróbel Sp. z o.o. z lokalizacjami we Wrocławiu, Opolu, Jeleniej Górze, a od kwietnia 2008 także w Pietrzykowicach.
W połowie stycznia 2008 roku partner marki Smart w USA, firma Penske Automotive Group, rozpoczęła dostawy pierwszych smartów do klientów na największym rynku samochodowym na świecie. W sumie posiadaczami tego pojazdu stało się 11 400 Amerykanów.
Tagi: Smart Fortwo
Od października 2008 roku modele Smart ForTwo napędzane benzynowymi silnikami o mocy 45 kW/61 KM i 52 kW/71 KM zostaną wyposażone w hybrydowy układ napędowy micro-hybrid (mhd) wraz z automatyczną funkcją start-stop.
Tagi: Smart ForTwo


Polecamy strony: