Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Motoryzacja

Lista podkategorii:
Genewa: W ramach konsekwentnie realizowanej strategii ograniczania zużycia paliwa i emisji spalin, podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Genewie Mercedes-Benz prezentuje pięć nowych modeli z innowacyjnymi rozwiązaniami.
Tagi: Mercedes, Genewa
Pierwsza opatentowana bateria litowo-jonowa do montażu w seryjnie produkowanych samochodach osobowych. Od 2009 r. dostępne w modelu Mercedes-Benz S 400 BlueHYBRID. 25 patentów na najnowszą technologię rodem z Niemiec.
Tagi: Mercedes
Nowy CLC, dostępny od wiosny 2008, to atrakcyjny i przystępnie wyceniony „bilet wstępu” do rodziny coupé Mercedesa.
Tagi: Mercedes
Uniwersalność programu AutoMapa otwiera nowe możliwości usprawniające pracę ludzi w wielu obszarach, m.in. w ratownictwie medycznym, pracy kurierów, taksówkarzy czy też pracowników zarządów dróg.
Volvo V50
Po premierze limuzyny Volvo S40 przyszedł czas na wersję kombi - Volvo V50. Nowy model został pokazany podczas salonu samochodowego w Bolonii we Włoszech.
Tagi: Volvo
Peugeot 407
Po ośmiu latach obecności na rynku model 406 przechodzi do historii. W jego miejsce wiosną przyszłego roku Peugeot wprowadzi "407". Najnowsze auto francuskiego koncernu plasuje się nieco wyżej niż poprzednik, o czym świadczą nie tylko zwiększone wymiary zewnętrzne. "407" dostępna będzie z dwoma rodzajami nadwozi: sedan oraz kombi.
Tagi: Peugeot
Hyundai CCS. Przymiarka do cabrio.
Coupé Cabriolet Study - rozszyfrowanie skrótu CCS nie powinno być problemem nawet dla osób nie znających języka Szekspira. CCS to poważna przymiarka Hyundaia wejścia do grona producentów usportowionych kabrioletów.
Tagi: Hyundai
GM Daewoo we Frankfurcie. Lacetti.
Podczas salonu samochodowego we Frankfurcie GM Daewoo zaprezentuje nowy model - Lacetti. Będzie to kompaktowy hatchback, zaprojektowany przez studio ItalDesign, założone przez Giorgetto Giugiaro. Sprzedaż nowego Daewoo rozpocznie się pod koniec lutego przyszłego roku. Lacetti prezentowane będzie we Frankfurcie na połączonym stoisku General Motors, obok Opla i Saaba.
Fiat Panda
Dokładnie 5 września, 25 lat po rozpoczęciu produkcji, z taśmy fabryki zjechał ostatni Fiat Panda pierwszej generacji. W tym też dniu Europejczycy mogli zobaczyć nową Pandę, produkowaną w wyłącznie Tychach. Nowy projekt, który jest nadzieją Fiata na wyjście z kryzysu, wprowadzony został kosztem prawie 600 milionów euro. Nadzieje włoskiego koncernu są tym bardziej uzasadnione, iż nazwę Fiat Panda kojarzy prawie połowa mieszkańców Starego Kontynentu.
Tagi: Fiat
Honda Accord. Sportowa limuzyna
Honda zawsze łączyła w swoich samochodach sportowy styl i elegancję. Nie bez znaczenia była jakość i solidność pojazdów. Pozwalały na to między innymi doświadczenia wyniesione z torów wyścigowych. Doskonałe przestrzenne zawieszenia, chodzące niczym szwajcarskie zegarki silniki i skrzynie biegów - wszystko to docenili nie tylko kierowcy o sportowym zacięciu.
Tagi: Honda


Polecamy strony: