Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Motoryzacja

Lista podkategorii:
Wyposażony kompletnie. Rocznicowy Ford Focus
X100 to w gamie Forda symbol kompletnego wyposażenia. Pakiet nie obejmuje, niestety, najwyższego standardu materiałów wykończenia wnętrza, do jakiego przyzwyczaiła nas specyfikacja Ghia, ale poza tym niczego tu nie brakuje. Seria X100 powstała z myślą o uczczeniu okrągłej rocznicy 100-lecia firmy Ford.
Tagi: Ford
Peugeot CC 307. Kabriolet czy coupe?
W roku 1934, podczas Salonu Samochodowego w Paryżu, na stoisku Peugeota zaprezentowano auto, które 'w ciągu zaledwie kilku sekund z zamkniętej limuzyny przeobraża się w otwarty kabriolet'. Pojazd ten, oznaczony jako 401 Eclipse, zbudował entuzjasta motoryzacji (z wykształcenia dentysta) George Paulin.
Tagi: Peugeot
Nissan Almera Tino. Uniwersalny i bezpieczny
Samochody jednobryłowe cieszą się coraz większą popularnością. Wzrasta też liczba modeli dostępnych na rynku. Dotyczy to przede wszystkim aut wytwarzanych na bazie pojazdów kompaktowych. Jedną z nowości w tej kategorii na polskim rynku jest Nissan Almera Tino - samochód uderzający w takich konkurentów, jak Renault Scenic czy Opel Zafira.
Tagi: Nissan
CITYROVER. Mieszczuch
Prezentując swoje najnowsze dzieło, Rover pragnie dołączyć do grona producentów aut określanych mianem miejskich. Na rynku, którego potencjał obliczany jest 1,1 miliona pojazdów rocznie, przeważają samochody trzydrzwiowe, dlatego też Brytyjczycy wyposażyli CityRovera w dodatkowy atut: pięciodrzwiowe nadwozie...
Tagi: Rover
Renault Megane II - Kabriolet ze szklanym dachem. Dwa w jednym
Może być sportowym coupé, a po naciśnięciu przełącznika w 22 sekundy zamienia się w elegancki kabriolet. W obu wersjach nadwoziowych podróżni widzą niebo nad głowami. Megane II coupé-kabriolet, zaprojektowane przez Renault Design, jest pierwszym samochodem seryjnie wyposażonym w składany sztywny dach ze szkła.
Tagi: Renault
Limuzyna Opla. Signum zamiast Omegi
Pod koniec czerwca Opel wprowadził do sieci sprzedaży model Signum. Będący następcą niedocenianej chyba Omegi, Signum mierzy w gusta najbardziej wybrednych klientów salonów samochodowych. Limuzyna dla prezesa? Tylko czy to jest jeszcze limuzyna?
Tagi: Opel
Subaru Legacy 2003. Ciągle udoskonalane
W maju bieżącego roku zadebiutowała w Japonii najnowsza generacja limuzyny Subaru, model Legacy. W pierwszych tygodniach oferowany był jedynie model kombi, pod koniec czerwca w salonach pojawiły się również sedany.
Tagi: Subaru
Ford Mondeo 2004. Nie tylko kosmetyka
Przełom roku to w większości firm motoryzacyjnych dobry czas na wprowadzanie zmian i nowości w produkowanych samochodach. Nie inaczej było też w przypadku Forda. W pierwszych dniach lipca niemiecki koncern ogłosił pojawienie się zmodernizowanego Mondeo.
Tagi: Ford
Nowe model X. Jaguar z dieslem!
Jaguar z dieslem? Jeszcze kilka lat temu uznalibyśmy to za dobry żart. Dziś przychodzi w to uwierzyć - Jaguar X-type model roku 2004 będzie wyposażany w silnik diesla. W dodatku... czterocylindrowy. Pojawi się w sprzedaży jesienią tego roku.
Tagi: Jaguar


Polecamy strony: