Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Peugeot

Peugeot EX1
Peugeot EX1 to prawdziwy bolid. Dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 340KM pozwalają na osiągnięcie 260km/h w czasie 6.6 sekundy.
Tagi: Peugeot, Auto
Peugeot BB1
Projekt BB1 to coś na kształt auta z udziwnionym stylem nadwozia. Pracownicy francuskiego koncernu próbują bronić pomysłu mówiąc, że matką BB1 jest skuter, ojcem - samochód.
Tagi: Peugeot, Auto
Peugeot: 5008
Światowa premiera modelu 5008 nastąpi podczas oficjalnej prezentacji na najbliższym salonie samochodowym we Frankfurcie, natomiast na rynek wjedzie on jeszcze w tym roku.
Tagi: Peugeot, Auto
Peugeot 407
Po ośmiu latach obecności na rynku model 406 przechodzi do historii. W jego miejsce wiosną przyszłego roku Peugeot wprowadzi "407". Najnowsze auto francuskiego koncernu plasuje się nieco wyżej niż poprzednik, o czym świadczą nie tylko zwiększone wymiary zewnętrzne. "407" dostępna będzie z dwoma rodzajami nadwozi: sedan oraz kombi.
Tagi: Peugeot
Peugeot CC 307. Kabriolet czy coupe?
W roku 1934, podczas Salonu Samochodowego w Paryżu, na stoisku Peugeota zaprezentowano auto, które 'w ciągu zaledwie kilku sekund z zamkniętej limuzyny przeobraża się w otwarty kabriolet'. Pojazd ten, oznaczony jako 401 Eclipse, zbudował entuzjasta motoryzacji (z wykształcenia dentysta) George Paulin.
Tagi: Peugeot


Polecamy strony: