Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

VEDIA B6 8GB

VEDIA B6 to doskonałe połączenie odtwarzacza audio z funkcjami multimedialnymi. Długi czas pracy i cienka elegancka obudowa zaprojektowana w Polsce doskonale podkreśla nowoczesny styl tego produktu.

Podstawowym zadaniem tego odtwarzacza jest płynne obsługiwanie wielu formatów muzycznych. Są wśród nich: MP3, WMA, ASF, WAV, Ogg Vorbis, FLAC, APE czyli najpopularniejsze formaty a także bezstratne formaty dla bardziej wymagających.

Odtwarzacz posiada funkcję wyświetlania album-art, czyli okładek odtwarzanych plików audio. Posiada także funkcje resume, auto-play, auto-back. W przyszłości planowane jest dodanie wielu innych jak np. wybór tempa przewijania czy backlight keys.

Jakość brzmienia zapewnia sam procesor firmy Sigmatel oraz doskonały system polepszania brzmienia SRS WOW HD i rozbudowany equalizer 5band w zakresie +/- 12. Odtwarzacz posiada dwa profile UserEQ do samodzielnego ustawienia przez użytkownika.

Miłośników słuchania muzyki w większym gronie z pewnością ucieszą dwa, wbudowane głośniki o mocy 1W każdy. W przeciwieństwie do konkurencyjnych modeli, głośniki nie włączają się automatycznie po wyjęciu słuchawek lecz wtedy kiedy zostaną włączone. Przydatna funkcja w momencie przypadkowego wypięcia się słuchawek.

Transmiter FM to kolejna przydatna funkcja. Pozwala ona na bezprzewodowe nadawanie sygnału audio do dowolnego odbiornika radiowego. Dzięki temu skończysz z nagrywaniem tysiąca płyt do samochodu czy noszeniem nieporęcznych transmiterów zewnętrznych. TMF sprawdzi się także na imprezie. Ulubione przeboje Twoje i Twoich znajomych polecą z dowolnego radia.

VEDIA B6 posiada także rozbudowane funkcje nagrywania. Użytkownik ma do wyboru opcje nagrywania z wbudowanego mikrofonu lub poprzez line-in (stero).

Dzięki temu B6 to nie tylko dyktafon na wykłady, ale także świetny sposób aby zgrać swoją kolekcje starych kaset do plików cyfrowych. B6 nagrywać może do formatów MP3 lub WMA z maksymalną jakością 192 kbps.

Odtwarzacz posiada także możliwość wyświetlania filmów w formacie AVI oraz wyświetla pliki FLV pobierane z serwisu YouTube.com w rozdzielczości 320x240 pixeli.

Zdjęcia w formatach JPEG, BMP i GIF mogą być obracane czy powiększane a także zaprezentowane w postaci pokazu slajdów.

Ważnym dodatkiem jest także obsługa plików TXT czyli funkcja eBook. Pliki te obsługiwane są wraz z polskim kodowaniem. Użytkownik może określić nie tylko co ile dana strona ma zostać przewinięta, ale także kolor czcionki tekstu i tła pod tekstem.

Rzadko spotykaną funkcją w tego typu odtwarzaczach jest obsługa gier w formacie NES. Dzięki funkcji emulacji na B6 można zagrać w takie klasyki jak np. Contra.

Ten odtwarzacz to także dużo ciekawych funkcji oprogramowania jak np. timer do nagrania z radia o określonej godzinie lub ograniczenie głośności, przydatne gdy z odtwarzacza korzysta dziecko.


Tagi: Vedia, Odtwarzacz
Komentarze użytkowników:
Poleć nas znajomym!
Wstaw poniższy kod z linkiem na swoją stronę lub bloga
(po kliknięciu cała zawartość zostanie skopiowana do Twojego schowka):

Polecamy strony: