Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Iriver E40 -compact music player

Z końcem roku producent wypuścił model kompaktowego odtwarzacza plików muzycznych FLAC, MP3, Vorbis, który zastąpi dotychczas produkowany I nagrodzony nagrodą „Design za 1 euro” model Iriver E30.

Iriver E40 nawiązuje do swojego poprzednika, ale producent poczynił kilka zmian aby dostarczyć produkt jeszcze bardziej dopracowany. Zadbano o to aby zapewnić użytkownikowi jeszcze lepsze wrażenia wizualno dotykowe. E40 jest teraz dużo cieńszy przy jednoczesnym zwiększeniu ekranu LCD do 2cali. Kształt jest też zdecydowanie bardziej opływowy a materiał, z którego wykonano obudowę to specjalne włókna plastiku, który oprócz atrakcyjnego wyglądu jest odporny na pęknięcia spowodowane upadkiem czy też dużym naciskiem.

W odtwarzaczu zaszło jednak dużo więcej zmian softwarowych. Pierwszy rzut oka i widać nowo zaprojektowane menu, które tylko uprzyjemnia nawigację. Nawigacja jest banalna i odbywa się poprzez panel dotykowy umieszczony w obudowie. Przechodzenie do najważniejszych funkcji jest teraz dużo szybsze dzięki szybkiemu dostępowi do podstawowych funkcji z każdego miejsca w menu. Producent poszedł dużo dalej tak aby użytkownik mógł korzystać z gromadzonych na playerze plików muzycznych w sposób dla siebie najbardziej wygodny. Łatwo sprawdzić co będzie odtwarzacze jako następne czy poprzednie, łatwe tworzenie własnych playlist on the fly i wiele innych tak aby konieczność podłączenia urządzenia do PC wiązała się jedynie ze skopiowaniem nowych rzeczy na urządzenie.

W urządzeniu poprawiono również nieznacznie jakość audio oraz dyktafonu dodając jednocześnie prawie 40 ustawień EQ dla wygody użytkownika. Oczywiście można tworzyć również własne ustawienia EQ, ale te które już są dostępne w pełni powinny zaspokoić większość słuchaczy.

Iriver E40 podobnie jak model E30 ma imponujący osiąg czasu pracy, który wynosi 52h ciągłego odtwarzania plików audio. Model będzie dostępny w Polsce już w listopadzie w białej, czarnej i różowej wersji kolorystycznej.

Cena za model z pamięcią 4Gb to 269zl, natomiast za model z pamięcią 8GB –339zl.


Komentarze użytkowników:
Poleć nas znajomym!
Wstaw poniższy kod z linkiem na swoją stronę lub bloga
(po kliknięciu cała zawartość zostanie skopiowana do Twojego schowka):

Polecamy strony: