Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Projektor Philips Picopix 1239

Pierwszy projektor w ofercie tego producenta dedykowany dla urządzeń Apple – iPhone’a oraz iPada.

Projektory z serii PicoPix wyróżniają się swoimi małymi rozmiarami. Podobnie jest z nowym modelem PicoPix 1239. Obudowa ma rozmiary zaledwie 100 x 100 x 32 mm, waga urządzenia to 280 gramów. W tym sprzęcie miniaturyzacja wymusza niestety słabe parametry wyświetlanego obrazu. Maksymalna rozdzielczość materiału to XVGA, czyli 800 x 600 pikseli. Biorąc jeszcze pod uwagę jasność na poziomie 30 lumenów oraz kontrast 500:1, po jakości nie należy spodziewać się cudów.

Na pochwałę zasługuje fakt, że urządzenie nie wymaga zasilania zewnętrznego. Wbudowany akumulator przy pełnym naładowaniu pozwala na obejrzenie 2,5-godzinnego materiału wideo. Lampa projektora wykonana jest w technologii LED, co oznacza mały pobór energii oraz dużą żywotność, którą Philips oszacował na ok. 20 000 godzin. Niewiele wiadomo na temat interfejsów projektora prócz tego, że jest wyposażony w złącze dla urządzeń Apple. W zestawie ma być również przejściówka na standardowe złącze VGA, które umożliwi podłączenie dowolnego innego źródła.

PicoPix 1239 może działać jako niezależna stacja odtwarzająca multimedia. Dzięki wbudowanemu czytnikowi kart SD oraz prostemu interfejsowi graficznemu można wyświetlać zdjęcia oraz filmy bezpośrednio z karty.


Komentarze użytkowników:
Poleć nas znajomym!
Wstaw poniższy kod z linkiem na swoją stronę lub bloga
(po kliknięciu cała zawartość zostanie skopiowana do Twojego schowka):

Polecamy strony: