Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Projektor Benq MW881ST

Przyjazny dla środowiska panoramiczny projektor o ultra krótkim dystansie projekcji, doskonałej jakość obrazu i maksymalnej oszczędności energii. Rozdzielczość tego projektora to 1280 x 800. Przystosowany jest również do wyświetlania obrazów 3D.

Dzięki bardzo dużemu kontrastowi 5000:1 czerń będzie głęboka, biel biała a kolory nasycone.

W urządzeniu zastosowano technologię SmartEco, przynoszącą nowy sposób obsługi systemu projektora, który jest intuicyjny w obsłudze i przyjazny dla środowiska. Dzięki tej technologii studenci i nauczyciele dostają narzędzie pracy, aby jak najlepiej wykorzystać swoje doświadczenie w klasie, a szkoły zmniejszają całkowity koszt obsługi i konserwacji projektora. Technologia ta znacznie wydłuża żywotność lampy - Tryb SmartEco dostarcza taką mocy lampy projektora jaką musi zapewnić by wyświetlić najlepszy współczynnik kontrastu.

Dostępny w projektorze tryb Eco Blank pozwala nauczycielom na brak podświetlenia ekranu projekcyjnego, w momencie gdy bezpośrednio chcą skupić uwagę swoich uczniów na wykładzie lub po prostu, gdy projektor nie jest używany. Po włączeniu tej funkcji moc lampy jest przyciemniona automatycznie, a dzięki temu, obniżeniu ulega całkowite zużycie energii elektrycznej nawet o 70\%.

Zdarzają się sytuacje, gdy projektor jest włączony bez wyświetlania sygnału źródlowego, jak komputer PC lub notebook. Aby uniknąć pracy projektora przy pełnej mocy lampy, stworzony został tryb Braku Sygnału Źródłowego, który zmniejsza jasność lampy projektora do 30\% w momencie, gdy po włączeniu projektora w ciągu 3 min nie wykryje on źródła wyświetlania.

MX850UST w trybie uśpienia ogranicza zużycie energii do minimum <0,5 W. To pomaga przedłużyć żywotność lampy projektora, jak również znacznie redukuje koszty energii elektrycznej.

Konstrukcja projektora umożliwia menedżerom IT łatwy dostęp do lampy, w momencie kiedy trzeba ją wymienić bezpiecznie i szybko. Jeżeli lampa projektora spali sie w trakcie prowadzenia zajęć lekcyjnych, łatwo można ją wymienić bez opóźniania wykładu.

Projektory BenQ przeznaczone do edukacji, mają wbudowaną blokadę bezpieczeństwa, tak aby zniechęcić potencjalnych złodziei.

Kontrola LAN ma na celu pomóc menedżerom IT w wykonywaniu z dnia na dzień konserwacji projektora oraz jego ewentualnej naprawy sprawnie i skutecznie - oferując im pełny dostęp i kontrolę nad każdym projektorze bezpośrednio z ich stanowiska pracy. Model MX850UST zapewnia bezproblemową obsługę Crestron i PJ-Link systemu LAN w zakresie sterowania.

Projektor posiada wbudowany głośnik 10W, który pomaga wzbogacić prezentację w najlepszy spektakl jakości dźwięku. Głośniki te są szczelnie zamknięte i zabezpieczone w obudowie projektora, przez co unikamy drgań obrazu, zapewniając stabilność wyświetlanej prezentacji. Model posiada także złącze mikrofonowe.


Tagi: Projektor, Benq
Komentarze użytkowników:
Poleć nas znajomym!
Wstaw poniższy kod z linkiem na swoją stronę lub bloga
(po kliknięciu cała zawartość zostanie skopiowana do Twojego schowka):

Polecamy strony: