Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Wydarzenia

Po planowanym zatwierdzeniu umowy podczas dorocznego zgromadzenia akcjonariuszy w dniu 26 czerwca 2008 r., zamiana akcji zostanie przeprowadzona w dniu 1 sierpnia 2008.
Tagi: Ricoh
MTI - Mobilna Telefonia Internetowa Sp. z o.o., polski operator na rynku telefonii mobilnej oferujący usługę LoVo (telefonia VoIP realizowana poprzez telefony komórkowe), poinformowała o podpisaniu umowy o współpracy z firmą TeleKontakt 24 Sp. z o.o.
Tagi: MTI
Wydano pierwszy album z muzyką na nośniku Blu-ray, na którym znalazło się wiele formatów kompresji. Krążek Divertimenti zawiera nagrania orkiestry smyczkowej, która wykonuje repertuar między innymi Benjamina Brittena oraz polskiej kompozytorki Grażyny Bacewicz. Plyta jest hybrydą standardu Super Audio CD i formatów Blu-ray - zawiera 2.0 LPCM, 5.1 LPCM, 5.1 DTS HD Master Audio, 5.1 Dolby True HD oraz 5.1 Dolby Digital przy częstotliwości próbkowania 48 Khz.
Tagi: Blu-ray
Firma HTC Corp. nawiązała współpracę z firmą PPWK S.A. mającą na celu wspólne zaoferowanie telefonów z aplikacją Navigo dla operatorów komórkowych i rynku otwartego na terenie Polski.
Tagi: HTC, Navigo
Firma NETGEAR Polska zdobyła nowego partnera w dystrybucj, którym została firma Tech Data Polska. Firma dystrybucyjna, powstała w Polsce w 1988 roku, zajmuje się dystrybucją produktów IT i oferuje szerokie portfolio urządzeń wiodących producentów IT.
Od niedawna Kubańczycy mogą się radować z posiadania telefonu komórkowego a dokładniej ci, których na to stać, bo ceny są bajońskie.
Verbatim, ekspert w dziedzinie przechowywania danych, od lat dominuje na rynku nośników optycznych. Kluczem do sukcesu są wysokie standardy jakości. Po raz kolejny potwierdził to test magazynu Computer Bild.
Tagi: Verbatim
Podczas egzaminu z języka polskiego maturzyście zadzwoniła komórka. Uczeń został wyoroszony z sali, a maturę będzie musiał powtarzać. Przed wejściem do sali egzaminacyjnej, maturzysta ma obowiązek wyłączyć telefon i zdeponować go u komisji. W zasadzie uczniowie nie powinni mieć przy sobie w ogóle telefonu, nawet wyłączonego.
Serwis MacWorlduk ogłosił, że Orange zamierza wprowadzić iPhone’a do Polski i Hiszpanii. Informacja ma swoje źródło z Thomson financial, cytującego Dyrektora Finansowego Orange Gervais Pellissier.Orange oferuje już iPhone, na zasadzie wyłącznego partnera Apple, na rynku francuskim.
Tagi: IPhone, Orange
Nasz kraj nalezy do jednego z trzech w których może powstać fabryka japońskiego koncernu. Inwestycja szacowana jest na około 100 milionów. Pod koniec 2006 roku, istniały plany o wybudowania fabryki koło Bolesławca. Fabryka dałaby zatrudnienie około 500 osobom.
Tagi: JVC
Zobacz następne strony:


Polecamy strony: