Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Wydarzenia

Intel, Samsung i TSMC oznajmił, iz opracują technologię produkcji płytek krzemowych o rozmiarze 450 mm. Przewiduje się, iż pierwsze płytki wyjdą z taśmy produkcyjnej za cztery lata. Specjaliści uważają, że wprowadzenie owych ołytek spowoduje obniżenie cen układów scalonych a także przyczyni się do zaoszczędzenia wody oraz energii podczas procesu produkcji procesorów. Producenci układów scalonych będą musieli przed przejściem na 450-milimetrowe płytki zainwestować wiele miliardów dolarów w nowy park maszynowy.
Tagi: Intel, Samsung
Spółka Gadu-Gadu postanowiła zainwestować we Wrocławiu. W nowym odzdziale będą pracować programiści, którzy będą brać udział w obecnych i nowych projektach Gadu-Gadu. Oficjalna rekrutacja już się rozpoczęła. Spółka podczas debiutu giełdowego pozyskała kapitał, który zgodnie z celami emisyjnymi jest przeznaczany na kolejne inwestycje. Prowadzone są m.in. prace nad wdrożeniem telefonii komórkowej w ramach projektu MVNO.
Tagi: Gadu Gadu
Plotki o wypuszczeniu Xboxów z napędem Blu-ray znajdują realne dowody po tym jak wspierany przez producenta Xboxa system HD-DVD oficjalnie “upadł”. Gigant z Redmond złożył zamówienie na napędy formatu Blu-ray do konsol Xbox 360. Przetarg został wygrany przez firmy Pegatron Technology i Asustek. Pierwsze szuki z tym systemem mają się pojawić w tzrecim kwartale tego roku.
Tagi: Xbox, Blu-ray
Firma Adobe ma zamiar uruchomić nowy projekt, który ma na celu stworzenie spójnego interfejsu użytkownika dla szerokiej gamy urządzeń. Dyrektor do spraw technologii Kevin Lynch, wypowiada się, iż wcale nie jest łatwo zainstalować aplikacje na różnych urządzeniach.
Luty bieżącego roku był miesiącem w którym Blu-ray wygrał w tzw. wojnie formatów. Jednak w USA odnotowano znaczny spadek sprzedaży urządzeń, które obsługują ten standard. Do tego spadek sprzedaży Blu-raz był trzykrotnie wyższy, niż spadek “przegranych” formatów HD DVD.
Tagi: Blu-ray
Jak ogłosili analitycy z firmy ABI Research format Blu-ray stoczy jeszcze walkę o prymat na rynku z DVD. Specjaliści twierdzą, że firma Sony zbyt szybko ogłosiła sowje zwycięstwo.
Tagi: Blu-ray
Galileo będzie europejskim odpowiednikiem systemu GPS, który ma ruszyć za 5 lat dzięki zmianom przedstawionym przez Parlament Europejski. Drugi z 30 satelitów, które mają obsługiwać Galileo, zostanie wyniesiony na orbitę w najbliższym czasie. Po nim będą cztery kolejne.Projekt Galileo stworzy europejski system konkurencyjny dla amerykańskiego GPS.
RRFC (Reversing Ramped Field Capacitive) jest całkowicie nową technologia stosowaną w pojemnościowych panelach dotykowych. Wacom przedstawi nam ją w przyszłym miesiącu podczas międzynarodowej wystawy "International Society for Information Display Exhibition".
Tagi: WACOM
Dzięki rozdzielczości 960 x 540 pikseli jesteśmy coraz bliżej do wysokiej jakości filmów, oglądanych na telefonach komórkowych. Firma NEC przedstawiła ekran 2,7 cala, który może wyświetlić taką rozdzielczość. Podobne ekrany mają szansę zmienić nie tylko telefonię komórkową ale także kamery cyfrowe. Bardzo milo by było obejrzeć materiał w tak wysokiej jakości na wyświetlaczu kamery.
Vedia S.A. zadebiutowała na alternatywnym rynku giełdowym - New Connect. Vedia jest pierwszą marką specjalizującą się w mobilnej elektronice która debiutuje na giełdzie.
Tagi: Vedia
Zobacz następne strony:


Polecamy strony: