Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Wydarzenia

Funai Electric i Rogal Philips zawarły umowy o współpracę. Pierwsza z wymienionych firm (wiodąca prym wśród japońskich dostawców elektroniki np. LCD) weźmie odpowiedzialność za zaopatrzenie, dystrybucję, marketing oraz sprzedaż sprzętu telewizyjnego.
Tagi: Funai, Philips, LCD
6-8 maja 2008 w Lublinie odbędą się Lubelskie Dni Informatyki - Heroes Community Launch. Podczas „imprezy” zostanie przeprowadzonych 17 sesji technicznych na przestrzeni 3 dni przez specjalistów. Impreza jest szeroka pod względem tematycznym.
Jak zapowiadają w naszym kraju już 2012 roku większość spraw będziemy mogli realizować drogą internetową. Pierwsze dowody osobiste w postaci elektronicznej otrzymamy już w przyszłym roku.
Tagi: Sąd
LG wraz z Yahoo i National Geographic zorganizował dwumiesięczny konkurs internetowy, w którym co tydzień do wygrania są trzy modele Viewty. Prace konkursowe można umieszczać już po zarejestrowaniu się na przygotowanej stronie Flickr, będącej częścią Yahoo. Fotografie muszą pasować przynajmniej do jednej z trzech przewidzianych kategorii: “Night”, “Moments” lub “Re-touch”.
Nokia przekonała firmę Sony Ericson, Nec, Alcatel-Lucent do wprowadzenia nowego systemu bezprzewodowego 4G LTE. Long Term Evolution będzie wna początku uruchomiany nach i Stanach Zjednoczonych.
Tagi: Nikia, Sony, Ericson
W niedalekiej przeszłości w filmach bohaterowie mieli dane wyświetlane wprost na okularach lub siatkówce oka. Już dziś może się okazać, że to co wczoraj było fantastyką jutro będzie faktem.
Wojna miedzy twórcami zabezpieczeń a programistami, które je łamią trwa od zawsze. Ostatnio zostały wydane nowe zabezpieczenia Ado filmów na nośników Blu-ray. Wydawcą jest organizacja Organizacja Advanced Access Content System Licensing Administrator a produktem jest AACS.
iPod dla złotego Beckhama
Po meczu piłki nożnej między reprezentacją Francji i Anglii przegranej przez wyspiarzy piłkarze drużyny Davida Beckhama kupili mu drobny prezent z okazji setnego występu w barwach reprezentacji. Dostał on ekskluzywna wersje iPoda Touch o pojemności 32 GB.
Pierwszym krokiem VIA w ramach nowej inicjatywy będzie otwarcie w tym miesiącu oficjalnej witryny internetowej VIA Linux pod adresem http://linux.via.com.tw. Na witrynie początkowo znajdą się sterowniki, dokumentacja techniczna, kody źródłowe i informacje dotyczące chipsetów VIA CN700, CX700/M, CN896 oraz nowego VIA VX800; w planie jest dodanie oficjalnych forów i informacji o innych produktach w kolejnych miesiącach tego roku.
3 KWIETNIA 2008 r. – Firma MTI (Mobilna Telefonia Internetowa) Sp. z o.o., operator na rynku telefonii mobilnej oferujący usługę LoVo, otrzymał wyróżnienie w kategorii „Najbardziej obiecująca firma roku” podczas Wielkiej Gali, towarzyszącej Sympozjum Świata Telekomunikacji.
Zobacz następne strony:


Polecamy strony: