Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Wydarzenia

W Japonii odnotowano przypadek zaiskrzenia popularnego iPoda nano podczas ładowania akumulatorka. Zaniepokojone ministerstwo handlu i gospodarki zamierza zbadać losowo wybrane egzemplarze w celu oceny zagrożenia. Od 2005 roku na rynek japoński trafiło 425 tysięcy sztuk iPodów Nano.
Tagi: IPod, Apple
Od wielu lat trwaja pracę nad skutecznym przywróceniem wzroku u osób niewidomych. Naukowcy z Massachusetts Institute of Technology poczynili kolejny krok by to urzeczywistnić.
Tagi: Odkrycia
Firma S3 Graphics poinformowała o nawiązaniu współpracy z Memorysolution GmbH – niemiecką firmą działającą w branży technologii pamięci, w roli europejskiego dystrybutora, oraz Qimonda - wiodącym globalnym dostawcą pamięci DRAM. Nowi partnerzy pomogą wprowadzić procesory graficzne Chrome 400 Series na europejski rynek.
Tagi: S3, CEBIT
Twórcy Large Hadron Collider ( LHC ), największego akceleratora cząsteczek, są pozwani w sądzie federalnym Hawajów, że projekt mógłby zagrozić Ziemi. Rzecznik Laboratorium CERN Europy i Illinois Fermilab zapewnia jednak, że LHC jest całkowicie bezpieczny.
Tagi: LHC, Akcelerator, CERN
Liczba portów lotniczych powiększy się do 192 już w roku 2010 i do 244 do roku 2020.
Międzynarodowa Handlowa Komisja rozpoczęła śledztwo wobec Sony i 30 innych przedsiębiorstw o naruszenie patentu związanego z Blu-ray i produktami pochodnymi.
Tagi: Blue-ray, Sony
Oficjalny demo-track to standard wśród liczących się producentów odtwarzaczy audio-video na świecie. Utwór ten jest ogólnie dostępny i jest znakiem rozpoznawczym marki. Firma Vedia postawiła na polskiego producenta, który ma na swoim koncie już ponad dziesięć wyprodukowanych albumów.
6 rdzeni Intela !!!
Intel przedstawia swój pierwszy procesor sześcio rdzeniowy o nazwie wstępnej Dunnington, który będzie już dostępny w połowie 2008.
Nowa Elektryczna Siłownia na słońce !!
Hiszpańska firma odnawialnej energi "Senar" i inicjatywa czystej energi z Abu Dabii "Masdar" ogłosili wspólne przedsięwzięcie , by zbudować kilka elektrowni z wykorzystaniem energi słonecznej.
Tagi: Ekologia
IBM przejął twórcę oprogramowania bezpieczeństwa Encentuate by rozszerzyć jego propozycje oprogramowania zarządzania bezpieczeństwa .
Tagi: IBM
Zobacz następne strony:


Polecamy strony: