Nowości, ciekawostki, nowinki techniczne, nowosci

Biografia Steve’a Jobsa

21 listopada 2011 r. do polskich księgarń trafi przekład biografii Steve’a Jobsa pt. „Steve Jobs”, pióra Waltera Isaacsona.

Wolą Steve’a Jobsa było, żeby spisać jego pełną, wyczerpującą biografię, ujawniającą wszelkie fakty jego życia i podającą je w prawdziwej, nieprzekoloryzowanej i nieupiększonej postaci. Opierając się na ponad czterdziestu wywiadach z Jobsem, przeprowadzonych na przestrzeni dwóch lat, a także na wywiadach z ponad setką członków rodziny, przyjaciół, przeciwników, konkurentów i kolegów Jobsa, Walter Isaacson napisał wciągającą opowieść o pełnym wzlotów i upadków życiu oraz płomiennej osobowości twórczego przedsiębiorcy, którego perfekcjonizm i nadludzka energia zrewolucjonizowały sześć branż: komputery osobiste, filmy animowane, muzykę, telefony, tablety i DTP.

Pracując nad pierwszą autoryzowaną biografią Jobsa, Isaacson poświęcił dwa lata na „ekskluzywne i bezprecedensowe” wywiady ze współzałożycielem Apple’a, słynącym z niechęci do opowiadania o sobie. Książka zawiera m.in. wywiady z byłymi partnerkami Jobsa, jego wrogami, rodziną i zwolnionymi z firmy kolegami.

Słowo „autoryzowana” nie oznacza w tym przypadku jakiejkolwiek cenzury czy embarga na treść. Wręcz przeciwnie. Jobs współpracował przy powstawaniu tej książki, ale znamienne jest to, że nie domagał się kontroli nad tym, co zostanie w niej ujęte, ani nawet prawa do przeczytania jej przed wydaniem. Niczego nie zatajał. Więcej: zachęcał ludzi, których znał, by wypowiadali się szczerze, i sam opowiadał otwarcie, czasami wręcz okrutnie, o ludziach, z którymi pracował i konkurował. Wypowiedzi jego przyjaciół, wrogów i kolegów sprawiają, że w nieupiększonej postaci poznajemy jego pasje, perfekcjonizm, obsesje, artyzm, przewrotność i kompulsywną żądzę kontroli – wszystko to, co ukształtowało podejście Jobsa do biznesu oraz innowacyjności produktu.


Tagi: Apple, Książka
Komentarze użytkowników:
Poleć nas znajomym!
Wstaw poniższy kod z linkiem na swoją stronę lub bloga
(po kliknięciu cała zawartość zostanie skopiowana do Twojego schowka):

Polecamy strony: